czwartek, 19 listopada 2015

Przełamać bariery psychiczne.1.       Przełamać bariery psychiczne.
Zapomnij o starych stereotypach negocjacji. Model przeciwstawnej-strony - dostawca wobec klienta - nie jest już aktualny. Obecnie ten model został zastąpiony przez partnerów biznesowych. Otwartość i szczerość zamienia egocentryzm i egoizm.
Założyciel współczesnego kapitalizmu Adam Smith powiedział, że należy zrobić, co jest najlepsze dla siebie, a nie grupy. To było w 20 wieku zakwestionowane przez dr Nash, który powiedział Adam Smith był w błędzie. Prawidłowe zawarcie powinno być, że należy zrobić, co jest najlepsze dla siebie i grupy - to jest jedyny sposób, w którym każdy wygrywa.
Zbyt wielu negocjatorów starym stylu jest  ciągłe zapatrzonych w swoje ego : zadowolony z siebie (choć niekompetentni) i niezdolne intelektualnie widząc, jak nie może być korzyści dla siebie w wypracowywania korzyści dla "drugiej strony".
Jak negocjować w ramach nowego podejścia partnerskiego? Daj się więcej informacji niż można mieć w przeszłości. Pokaż drugiej stronie  (który jest teraz twój partner w negocjacjach), które mają do niego zaufanie. Daj mu szansę być otwarty i pewny siebie. Nieufność rodzi nieufność; zarezerwowanym sposób tworzy rezerwę.
Zrozum fazy negocjacji, a także mechanizmy otwierania się i rozwija kreatywność w umacnianie wzajemnego porozumienia i rozwiązania. Zadawaj pytania które nigdy nie są zadawane przed; żądaniem  swojego partnera, i  siebie. Bądź otwarty, uczciwy, w przygotowaniu. Weź poważne, szczere zainteresowanie, jak zmaksymalizować korzyści dla obu stron.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz